0212 639 3815   bilgi@beltem.com

Su Deposu Temizliği Neden Önemlidir?

Dünya Sağlık Örgütü raporlarında kirli ve sağlıksız su ölüm sebeplerinde sigara va alkolden sonra 5. sıradadır


Su deposu temizliği ve dezenfekte hizmeti son genelgelerle yaptırılması zorunlu bir hizmet haline gelmiştir.Su deposu temizliği su kesintisi olduğu dönemlerde 3 ayda bir kesinti olmadığı dönemlerde 6 ayda bir yaptırılması gerekmektedir.


Su deposu temizliği sadece genelgelere ve standartlara uymak için
yaptırılmamalıdır.Kişi önce keni ve aile sağlığı için su deposu temizliği hizmeti yaptırmalıdır.Su deposu temizliği,su ile bulaşabilen hatalıklarla mücadeleyi başlatmış oluyorsunuz.Depolardaki içme ve kullanma sularının pas,çamur,kum ve mikroplardan arınmış olması gerekir.Uzun süre su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmamış depolarda çamur,balkıç,kireç,pas ve bekleyen suyun oluşturduğu tortunu yanında fare ve kedi gibi canlılarında düşüp öldüğüne tanık olmaktayız.


Su deposu temizliği ve dezenfeksiyonu yapılmayan depolar insan sağlığını tehdit edebilcek kolera,tifo,ishal gibi hastalıklar oluşabiliyor farkına varmadan dişlemizi fırçalıyarak,meyve ve sebzelerimizi yıkayarak,tıraş olarak,duş alarak hastalıkların bulaşmasına etken olmaktayız.Kirlenmiş depolarda oluşan kimyasal değişiklikler şebekeden gelen klorlu suyunda etkisini yok ederek durumu daha vahim bir hale taşıyabilmektedir.


Su depolarında bekletilen şebeke suyu, bir müddet sonra etkisini kaybeden klor nedeniyle sağlığı tehdit edici, zararlı bir hale dönüşmektedir.

Özellikle su depolarının uzun süre temizlenmemesi ve dezenfeksiyonunun yapılmaması nedeniyle meydana gelen fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirlilikler suda çamurlaşma, paslanma, renk, koku ve bakteri oluşumuna neden olacak, deponuz yıpranacaktır. Bu durumda su içilemeyecek bir hal alacak ve sağlığınızı tehdit edecektir.

Durgun veya bekletilen suda oluşabilecek durumlar:

Bakteri
Virüs
Parazit
Yosun

Bu ve buna benzer durumlarda; bizi aramaktan çekinmeyin.


İstanbul Su Deposu Temizliği, Sakarya Su Deposu Temizliği, Kocaeli Su Deposu Temizliği, Yalova Su Deposu Temizliği, Bursa Su Deposu Temizliği, Zonguldak Su Deposu Temizliği, Tekirdağ Su Deposu Temizliği, Edirne Su Deposu Temizliği, Kırklareli Su Deposu Temizliği.BELTEM SU DEPOSU TEMİZLİĞİ VE DEZENFEKTE BİRİMİ
3283 kez izlendi - 18.06.2023