0212 639 3815   bilgi@beltem.com

Bilgilendirme

SAYIN YETKİLİ

Su depoları özellikle toplu olarak yaşamın sürdüğü tüm alanlarda hayati önem taşıyan mekânlardır. Ayrıca su temininin sürekli olarak ve istenilen miktarda sağlanmadığı yerlerde zaruri bir ihtiyaçtır. Sağlığımız için bu kadar önem taşıyan su depolarının her 6 ayda bir fiziksel temizlik ve kimyasal dezenfeksiyonunun yapılması gerekirken ne yazık ki ihmal edilmiş ve bu ihmal sonucu depolarda balçık, çamur, kum, hayvan ölüleri vb. uygunsuzluklar meydana gelmiştir.

Depoların kirlenmesi sonucunda suyun içerisinde bulunan klor aktivitesini yitirir ve bu sebepten dolayı hastalık yapıcı bakteri sarılık, dizanteri, lejyoner gibi hastalıkların oluşmasına sebep olur. İSKİ yaptığı araştırmada İstanbul’ da bulunan su depolarının % 98’ inin halk sağlığını tehdit edici boyutta olduğunu tespit etmiştir. Birleşmiş Milletler yayınlamış olduğu raporda dakikada 15 kişinin kirli sudan öldüğünü dünyadaki su krizinin su kaynaklarının yetersizliğinden ziyade suyun kötü kullanımından kaynaklandığını bildirmiştir. Ayrıca Sağlık Bakanlığı su depolarının her 6 ayda bir kez dezenfekte yapılması hususunda genelgeler yayınlamıştır.

Yönetiminiz talep ettiği takdirde BELTEM olarak(İSO KALİTE BELGESİNE SAHİP) uzman ve sertifikalı ekiplerimizle bu hizmeti insan sağlığı açısından sizlere sunmakta her zaman hazır olduğumuzu beyan eder, teklifimizin görüşülüp değerlendirilmeye alınması hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,
841 kez izlendi - 13.07.2020